1.ULUSLARARASI AKDENİZ BİSİKLET TURU YARIN BAŞLIYOR

Son Güncelleme : 02 Mart 2018 01:03
1.ULUSLARARASI AKDENİZ BİSİKLET TURU YARIN BAŞLIYOR

Mersin'in de ev sahipliği yapacağı bu yıl ilki düzenlenenen Tour of Mediterranean (1.Uluslararası Akdeniz Bisiklet Turu) yarın başlıyor.

Türkiye Bisiklet Federasyonunun 2018 yılı faaliyet programında yer alan ve bu yıl ilk kez düzenlenecek olan ‘1. Uluslararası Akdeniz Bisiklet Turu’ ile Mersin, uluslararası bir spor organizasyonuna daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

2-4 Mart 2018 tarihleri arasında Kalkınma Bakanlığı himayelerinde Mersin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Mersin Ekonomi Platformu (MEP) tarafından birincisi yapılacak olan, Antakya, Adana ve Mersin olmak üzere 3 etapta düzenlenecek Uluslararası Akdeniz Bisiklet Turu Antakya'da başlayacak.. 

15 ülkeden 25 takım ve 175 sporcunun katılacak olan Uluslararası Akdeniz Bisiklet Turu 2 Mart 2018 tarihinde 196 kilometrelik Antakya-Adana etabı ile Start alacak. Bisiklet Turu'nun ikinci gün 122 kilometrelik Adana-Ashab-ı Keyf etabıyla devam edecek olan Tur'un üçüncü ve son gününde ise 116 kilometrelik Mersin-Erdemli etabı ile son bulacak.

Etiketler: Mersin, bisiklet, Akdeniz bisiklet turu

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle