Adli Yıl açılışında Adalet Mücadelesi

Son Güncelleme : 06 Eylül 2017 04:09
Adli Yıl açılışında Adalet Mücadelesi

CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Danıştay ’Başkanı’nın CHP ile ilgili: “Tek başlarına güçlü siyaset yapamadıkları için eskiden onların imdadına yargı yetişiyordu. Şimdi artık yargı bunu yapmıyor. O nedenle rahatsızlar.” dediği günlerde başlayan yeni Adli yılla ilgili bir bildiri yayınladı

CHP Mersin İl Başkanı Abdullah öÖyiğit'in bildirisi şöyle:

"AKP Hükümeti yargıyı; Anayasaya, kanuna ve vicdana değil de cemaatlere, parti üyesi olan liyakattan uzak yandaşlara, hukukun üstünlüğünü tanımayan,  bir siyasi partinin talimatına, Anayasal hukukunun üstünde gören, belli başlı zümrelere, hizmet edenlere, adaleti, yargıyı ve hukuku siyasallaştırıp karar verenlere, teslim edenler kişisel emir kulu olanlar bir gün bağımsız yargı önünde hesap vereceklerdir.

ADALET MÜCADELESİ İNSANLIĞIN ONUR MÜCADELESİDİR

Hak, Hukuk, Adalet ve demokrasi için mücadele eden, bu ülkenin insanları adaletin tecellisini, hukukun üstünlüğünü ve yargının bağımsızlığını, itibarını ve güvenini tekrar inşa edeceklerdir.

2017-2018 Adli Yılın; Adaleti özgür kılmasını, yargının bağımsızlaşmasını, mülkün temelinin adalet olduğu bilinci, duygu ve düşüncelerimle adalet bekleyen yurttaşlarımıza ve tüm yargı mensuplarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Yaşasın Bağımsız Adalet, Yargı ve Türkiye Mücadelemiz

Abdullah ÖZYİĞİT

CHP Mersin İl Başkanı"

Not: Fotoğraftaki Adalet Mülkün Temelidir ifadesinin altında Atatürk imzası var. Bu sözün Hz Ömer'e ait olduğu bilinir. Her güzel sözü Atatük'e maletmenin de anlamı yoktur.

Etiketler: Adli yıl açılışı

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle