AKUT doğayı koruyor

06 Şubat 2017 02:22
AKUT doğayı koruyor

AKUT, kurtarma konusunda kimseniin başaramadığını başaran bir kuruluş. Mersin Ekibi de bir araya geldiklerinden bu yana sayısız kurtarma eylemlerinin öznesi oldu. AKUT Ekibi hayvanların yaşama alanlarını da temiz tutrak yaban hayatını koruyor.

 AKUT Mersin ekibi, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 7.Bölge Müdürlüğüne bağlı Mersin İli Mezitli İlçesi Davultepe 100. Yıl Tabiat Parkı’nı temizledi.

Nesli tükenme tehlikesi altında olan deniz kaplumbağalarının (caretta) yuvalama alanı olan Tabiat Parkı’nda kalabalık bir grupla hazır bulunan AKUT ekibi, Aralık ayı sonunda ilde yaşanan sel felaketi sonrası ortaya çıkan zararı önlenmesi adına gün boyunca özverili bir temizlik etkinliği gerçekleştirdi.

Caretta caretta kamplumbağalarının yuvalama alanı olan kumsalda, AKUT Mersin Gönüllüleri tarafından plastik, cam şişe, kıyafet gibi çok sayıda malzemeden oluşan yaklaşık 130 poşet çöp toplandı.

Gümüşkum olarakta bilinen alan 1977 yılında Mesire Yeri, 2011 yılında ise Tabiat Parkı olarak ilan edilmişti. Saha içerisinde deniz kaplumbağalarının bakım ve tedavi edildiği “Mersin Deniz Kaplumbağaları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi” bulunuyor.

AKUT facebook

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle