Anamur’da aydınlatma direklerinde ölüm tehlikesi

01 Mayıs 2018 08:20
Anamur’da aydınlatma direklerinde ölüm tehlikesi

Mithat Ünal anamurekspres@gmail.com

Anamur Atatürk Bulvarı Orta Refüjde bulunan aydınlatma lambalarının enerji girişlerindeki kapakların alenen açıkta bırakılması ve orta refüjdeki bitkilerin sulama boruları ile aynı yerde olması, çevrede ölüm tehlikesine neden olurken, vatandaşlarında büyük tepkisine neden oluyor.

Çevre esnafı defalarca kurumun ihbar hatlarını aramalarına ve hemen ilgilenileceği sözünü almalarına rağmen müdahale edilmediğini kaydediyorlar.  Her birinin enerji nakil kablolarının giriş yerlerinin kapalı olması gerektiği halde bir çoğunun açık ve kablo uçlarının da tehlike yaratacak şekilde ortada olduğunu söyleyen cadde esnafından Turabi Yeşilçayır;  “Sokak lambalarının bu halini ihbar telefonlarına bildiriyoruz. Mesela bu gün sabahtan aradım hemen ilgileneceklerini söylediler. Aradan 5 saat geçti kimse ilgilenmiyor. Hala kabloların giriş yerleri açıkta bekliyor. Bizim burada küçük çocuklarımız var. Tam da yetişebilecekleri yerde.  İllaki burada birilerinin canının mı yanması lazım. Bir an evvel bu ihmalin ortadan kaldırılmasını istiyoruz. Çocuklarımız bir yana büyükler olarak bizim bile can güvenliğimiz tehlikede.” dedi. 

Yetkililerin ilgisizliğinden yakınan 55 yaşındaki Bedih Koç: “Anamur da caddeleri aydınlatan bir çok sokak lambasının durumu aynı şekilde.  Çocukların rahatlıkla ulaşabileceği yükseklikteki kapakların çoğu açık.  Tehlike saçıyorlar.” dedi.

Kapakların kapalı olanlarının üzerinde “Dikkat Ölüm Tehlikesi”  uyarısının yazılı olması dikkat çekti. Kapakları açık olan direklerin çocukların geçiş yerlerinde olması ve orta refüjdeki bitki sulama hatları ile aynı yerde olması elektrik kaçakları ihtimali ile tehlikeyi bir kat daha arttırıyor.

Etiketler: Anamur, aydınlatma direkleri, elektrik ethlikesi

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle