ARTİSTİK VE RİTMİK CİMNASTİK MİLLİ TAKIM KAMPLARI SONA ERDİ

07 Şubat 2018 00:22
ARTİSTİK VE RİTMİK CİMNASTİK MİLLİ TAKIM KAMPLARI SONA ERDİ

Artistik ve Ritmik Cimnastik Genç-Büyük Milli takımları, Dünya ve Avrupa Şampiyonaları öncesi Mersin’deki hazırlık kampını tamamladı.

Türkiye Cimnastik Federasyonu 2018 faaliyet programında yer alan Mersin Olimpik Cimnastik Salonu'nda gerçekleştirilen, Dünya ve Avrupa Şampiyonaları öncesi hazırlıklarını Mersin’de sürdüren Artistik ve Ritmik Cimnastik Genç-Büyük Milli takımları hazırlık kamplarını tamamladılar. 

Mersin Cimnastik Salonu’nda günde iki idmanla çalışmalarını tamamlayan Artistik ve Ritmik Cimnastik Milli Takımları Mersin kampını tamamlandı. Ritmik Cimnastik Genç-Büyük Grup Milli Takımlar Genel Koordinatörü Ülker Bağışlayan ve Artistik Cimnastik Genç-Büyük Milli takımlar Kamp Müdürü Şenol Türkdoğan, Mersin'deki çalışmaların çok verimli geçtiğini belirterek, kamp dönemi boyunca kendilerine her konu da yardımcı olan başta Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş olmak üzere  personellerine ve antrenmanlarda kendilerine destek veren Türkiye Cimnastik Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Ayla Çifçi'ye teşekkür ettiler.

Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş,  Artistik ve Ritmik Cimnastik Genç ve Büyük Grup Milli Takımlarımızı ilimizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Her iki Milli takımlarımıza Dünya ve Avrupa da derece ve dereceler alarak Ülkemizi Uluslararası Arena da en iyi şekilde temsil ederek Bayrağımızı dalgalandıracaklarına inanıyor ve başarılar diliyorum dedi.  

Artistik Cimnastik Genç-Büyük Milli Takımlarımızın katılacağı Şampiyonalar; 22 Haziran 1 Temmuz 2018 tarihlerinde İtalya’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Akdeniz Oyunları, 9-12 Ağustos 2018 tarihlerinde İngiltere’de düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası, 6-18 Ekim 2018 Arjantin’de yapılacak Gençlik Olimpiyatları ve 25 Ekim 3 Kasım 2018 tarihlerinde Katar’da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası.

Ritmik Cimnastik Genç-Büyük Grup Milli Takımlarımızın katılacağı Şampiyonalar; 2020 yılına kadar olan süreçte bu yıl İtalya’da yapılacak olan Büyükler Ritmik Cimnastik Dünya Kupası, Ritmik Cimnastik Genç Milli takımı sporcularımız ise Uluslararası Dünya Okul Sporları Federasyonu (ISF) turnuvasında Ülkemizi temsil edecekler.

Etiketler: cimnastik

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle