Aşut: İnanıyorum ki; üyelerimiz saygıya, nezakete oy verecektir

31 Mart 2018 23:12
Aşut: İnanıyorum ki; üyelerimiz saygıya, nezakete oy verecektir

İnanıyorum ki; üyelerimiz ayrışmalara, bölünmelere ve kutuplaşmalara değil; Mersinlilik ortak paydasında kenti birleştirenlere, ayrım yapmadan kenti kucaklayanlara oy verecektir.

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, MTSO kongresi öncesinde sosyal medya sayfasında bir bildiri yayınladı. Aşut bildirisinde MTSO üyelerini; "bölenlere değil birleştirenlere, hakaret ve saygısızlığa değil, nezakete ve saygıya oy vermeye çağırdı. Aşut'un bildirisi şöyle:

MTSO’nun çok değerli üyeleri, Mersin’in gerçek sevdalıları,

01 Nisan Pazar günü Odamızın sonuçlarıyla aslında kentimizin ekonomisiyle birlikte bir çok alanını ilgilendiren Oda seçimlerimiz yapılacaktır. Bu dönemde Odamız ve kentimize katkı sunan tüm Meclis üyelerimize, Komite üyelerimize, Yönetimimize ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Oylarıyla kentimize hizmet etme imkanını veren tüm üyelerimize şükranlarımızı sunarım. Ne yapılmayan bir hizmet varmış gibi gösterilebilir, ne de yapılan hizmetler yok sayılabilir. Mersinliler ve tarih baki kalan şu kubbedeki sesi unutmaz, unutmayacaktır.

Ben, öncelikle seçimlerin Odamıza, kentimize ve ülkemize hayırlı sonuçlar vermesini diliyorum. Bir kez daha Mersin iş camiası demokrasiye olan bağlılığını, hoş görüye olan adanmışlığını seçim sürecinde tüm olgunluğu ile gösterecek ve ülkemize yine örnek olacaktır. İnanıyorum ki; tüm değerli üyelerimiz Pazar günü sandığa giderek sorumluluğunu gösterecek ve Mersin’in değerlerine sahip çıkacaktır.

Tüm kalbimle inanıyorum ki, üyelerimiz pazar günü avamlığa, basitliğe ve seviyesizliğe değil; samimiyete oy verecektir.

İnanıyorum ki; üyelerimiz pazar günü ayrışmalara, bölünmelere ve kutuplaşmalara değil; Mersinlilik ortak paydasında kenti birleştirenlere, ayrım yapmadan kenti kucaklayanlara oy verecektir.

İnanıyorum ki; üyelerimiz pazar günü dedikodulara, hakaretlere, saygısızlıklara değil, aksine saygıya, nezakete oy verecektir.

Konu kişiler ve isimler değil, konu değerleridir. Biz bu değerlerle varız. Sahip çıkarsanız kent olarak var olmaya devam edeceğiz. Sahip çıkarsanız çocuklarımız ve torunlarımız bu kentte yaşamaya devam edecektir.

İnanıyorum ki, üyelerimiz pazar günü vatanseverlik, Cumhuriyet ve Atatürk değerleri, bilim ve tüm inançlara saygı ortak paydasında buluşanlara oy verecektir.

Seçimlerin Odamız ve Mersin için hayırlar getirmesini diliyor, adaletin, saygının, demokrasinin, hoş görünün ve hizmet ruhunu ortaya çıkaran bir seçim olmasını diliyorum. Kazanan kardeşlik olsun,birlik ve beraberlik olsun…

Tüm üyelerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

MERSİN VAR OLDUĞUMUZ, EKMEK YEDİĞİMİZ VE GELECEĞİMİZİ KURDUĞUMUZ BİR KENTTİR. BORCUMUZ OLAN BİR KENTTİR. MERSİNLİLER HERŞEYİN GÜZELİNE LAYIKTIR

Etiketler: MTSO

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle