Bakan Taner Yıldız’ın kedilerden korkması için neden kalmadı

Son Güncelleme : 06 Haziran 2018 15:06
Bakan Taner Yıldız’ın kedilerden korkması için neden kalmadı

Geçtiğimiz seçimlerde elektrik kesintisinin sorumluluğu üzerlerine yıkılan kediler, 7 Haziran seçimlerinde eylem yapma kararı aldılar. Kedilerin eylem yapma kararı aldığının duyulması üzerine harekete geçen ilgililerin yoğun ikna çabaları sonuç verdi. Kediler seçim güvenliğini tehlikeye düşürmekten vaz geçtiler

İstanbul Veteriner Hekimleri Odası seçim öncesinde kedileri “Trafolara girmemeleri” konusunda uyardı. Doğan Haber Ajansının haberine göre İstanbul Veteriner Hekimleri Odası:  

Trafolardan uzak durun… Aksi takdirde sizinle olan dostluğumuzu yeniden gözden geçireceğiz. 
Yarın aşı vaktim geldi, hastalandım, doğuracağım deyip miyav miyav kapımıza geldiğinizde mahcup olmayın." İfadeleriyle tehdit etti. (Aydınlık)

Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Veteriner Hekimleri Odası'nın kedilerin seçim günü trafolardan uzak durmalarını isteyen esprili ilanıyla ilgili olarak, "Ülkemizin seçim ortamı ve gerginliğinin espiriye olan ihtiyacını bu ortaya koyuyor. Bunu tabii tebessümle karşılıyorum. En fazla lafı geçecek olanlarda veteriner hekimlerimizdir. Bu mana da bu espiri anlayışlarından dolayı da teşekkür ediyorum" dedi.

Ama kedilerden gözü korkmuş olmalı ki; seçim bitene kadar Ankara Gölbaşı'ndaki merkezde nöbet tutacağını, enerji hatları ve trafolarda güvenlik açısından helikopterli denetim yapılacağını söyledi. (DHA) 

Güvenilir bir kaynaktan edindiğimiz bilgiye göre; İstanbul Veteriner Hekimleri Odasının tehditlerine kızan kediler daha büyük bir eylem kararı aldı. Bu sefer seçim sandıklarına gireceklerdi. Mersin Hayvan Dostları Derneği kedilerin eylem kararını haber alır almaz kedilerle bir görüşme ayarladı. Amaçları kedileri bu işten vaz geçirmekti.

Yapılan görüşmelerde kedilerin lideri olduğu sanılan iri bir tekir: “Geçen sefer bize iftira attılar. Bu sefer trafolar bizi kesmez. Seçim sandıklarına gireceğiz. Bakalım Bakan Taner Yıldız bu sefer ne diyecek” dedi.

Seçimin güvenliği açısından kedilere bir seçenek sunulmalıydı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı
Burhanettin Kocamaz’la yapılan görüşme sonuç verdi. Çözümü Başkan Kocamaz bulmuştu. Geçtiğimiz yıl kullanılan seçim sandıkları, Başkan Danışmanı Türkan Gümüşay Evran’ın gözetiminde; Mersin Büyükşehir Belediyesi atelyelerinde kedi evlerine dönüştürüldü. Kentin çeşitli yerlerinde sahipsiz kedilerin hizmetine sunulacak.
 Kedilere bir seçenek sunmuştu. Hem onlar seçim sandıklarına girebileceklerdi, hem de seçimin güvenliği tehlikeye düşmeyecekti.

Bunu öğrenen kediler seçimin güvenliğini tehlikeye düşürmekten  vaz geçtiler.

Bakan Taner Yıldız’ın  7 Haziran’da yapılacak milletvekili seçimlerinde kedilerden korkması için neden kalmamıştı… 

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

serap ergun

06 Haziran 2018 16:22
Bu yazi bence guncelligini hic yitirmez. Bizde bu ülke secim enflasyonunda.Mizahın en güzelini yakalamissiniz Ender Erdemil. Mahalle muhtarindan izinle park ve bahcelerdeki kedileri örgutlemenin düsunu kuruyorum.