CHP Silifke Örgütününü karıştıran kim

Son Güncelleme : 17 Ağustos 2017 15:08
CHP Silifke Örgütününü karıştıran kim

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin örgütü Silifke İlçe Başkanı Bünyamin Uçar’ın görevden alınması ve İl disiplin Kuruluna sevk edilmesi üzerine söylentilerle çalkalanıyor. Silifke'de yangına körükle gidenler var.

Cumhuriyet Halk Partisi Silifke İlçe Başkanı Bünyamin Uçar’ın geçtiğimiz gün CHP Mersin İl yönetimince görevden alınarak İl Disiplin kuruluna sevk edildiği öğrenildi.

Olay nasıl gelişti?

CHP Silifke İlçe Başkanı Bünyamin Uçar, İlçe eski başkanı Çağatay Akyürek ve CHP Silifke İlçe Gençlik kollarına üye iki genç sosyal medyada tartışmış, konu İl disiplin kuruluna götürülmüştü. Bünyamin Uçar, İl Başkanı Özyiğit’ten disiplin kurulunu etkileyerek Akyürek’in ve iki gencin cezalandırılmasını sağlamasını istiyordu.

Edindiğimiz bilgiye göre, aradan bir süre geçtiği halde Çağatay Akyürek ve iki genç hakkında cezai işlem yapılmamasına kızan Bünyamin Uçar, CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit’le telefon görüşmesinde CHP’ye ve CHP Genel Merkezine yönelik galiz küfürler etmiş, “Ne yapıyorsun?” sorusuna da “Küfür hakkımı kullanıyorum” yanıtını vermişti.

Silifke İlçe Merkezinde toplantı

16 Ağustos Çarşamba günü, CHP Silifke İlçe Merkezinde, Silifke Belediyesi çalışanlarının da katılacağı “geniş katılımlı” bir toplantı yapılacağı duyuruldu. Ancak toplantı beklendiği gibi geniş katılımlı olmadı, belediye çalışanları da toplantıya katılmadı. Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut’tan beklediği desteği bulamayan Bünyamin Uçar, duygusal bir konuşmayla konuyu kapattı.

Toplantıya katılan bazı CHP Silifke ilçe yöneticilerinin CHP Genel Merkezi Yöneticileri aleyhine galiz küfürler sarf ettikleri öğrendiğimizi de not edelim.

Bunyamin Uçar’ı destekleyenler konuyu kapatmıyorlardı. CHP Parti Meclisi Üyesi Fikri Sağlar’a yakınlığıyla bilinen Osman Türe sosyal medya hesabında toplantıya katılanların ilçe binasına sığmadığını belirtti. Ancak toplantıya 23 kişi katılmıştı…

Osman Türe sosyal medya hesabında Bünyamin Uçar’ın başına gelenleri  bir başka iddiayla sundu: “Kişisel çıkarlarının derdine düşmüş 2019 seçimlerini sabote etmek isteyen bir ayağı Meral Akşener'in yanında olan üç beş kendini bilmez HAİNİN iftiralarla yalan dolanlarla İl Başkanlığına dilekçe vermesi sonucu İlçe Başkanımızın tedbirli olarak İl disiplin kuruluna sevk edilmesi.”

Osman Türe’nin sözünü ettiği kişi CHP Genel Başkanının Siyasi Danışmanı İstemihan Talay’dı…

İstemihan Talay'ın gelişmelerden haberdar olmadığını, edindiğimiz bilgilere göre Akşener'in yanında olduğu iddiasının da dedikodu olduğunu belirtelim.

CHP Silifke’de cadı kazanı

CHP Silifke örgütünde basit bir disiplin olayından büyük bir karmaşa yaratılmaya çalışılıyor. Bu karmaşanın yaratılmasında, Çağatay Akyürek’e yakın olan eski milletvekili Ali Rıza Öztürk’ün, Son zamanlarda Silifke’yle fazla ilgilendiği söylenen Serdal Kuyucuoğlu’nun, Bünyamin Uçar’a aracıları  yoluyla destek verdiğini düşündüğümüz Fikri Sağlar’ın, Silifke’de gençlik kampı düzenleyen Aytuğ Atıcı’nın ve tüm iddiaların merkezindeki İstemihan Talay’ın rolleri var mı?

Yakında ortaya çıkar. Kötü koku çabuk yayılır…

Güncelleme: Haberimize tepkiler

Al Rıza Öztürk telefonla arayarak Silifke'de yaşananlara taraf olmadığını söyledi. Türkiye'nin içinde bulunduğu durumda, ana muhalefet partisinin genel başkanının tutuklanmasının konuşulduğu günlerde parti içi çekişmeler yerine Türkiye meseleleriyle uğraşmayı yeğlediğini bildirdi. Kurulan yeni düzene muhalif olan herkesin birlikte davranması, kavga etmemesi gerektiğini düşündüğünü belirten Ali Rıza Öztürk, "öncelikle partimiz içinde çekişmeleri bir yana bırakarak birlikte davranmanın zeminin oluşturmalıyız. Kurulan yeni düzende mücadele yolu budur. Türkiye'nin bu kadar sorununu bir yana bırakıp birbirimizle çekişmek mücadelemize zarar verir. Kişisel düşüncemi soruyorsan, ben her zaman seçimle gelenin seçimle gitmesinden yanayım. Ancak Parti içi çekişmelere de taraf olmam. Görevim birlikteliği savunmaktır." dedi.

Etiketler: CHP Silifke, İstemiha talay, Bünyamin Uçar, Abdullah Özyiğit

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle