Dünya hayvanlar için tehlikeli hale geldi

08 Şubat 2018 12:33
Dünya hayvanlar için tehlikeli hale geldi

Dünya nüfusu büyüdükçe insanlar, yaban hayvanlarının yaşama alanlarını ellerinden alıyor. Yaşamaya çalışan hayvanlar, “insanın yaşama alanını tehdit ettikleri” gerekçesiyle hunharca öldürülüyor. Hele durun bakalım. Dağdan gelip bağdakini kovan siz insanlarsınız… Hayvanların iyi insanlara ihtiyacı var. Bu ihtiyacı yarattığımız için onlara borçluyuz.

Oda TV’nin içimizi yakan haberi:

Soyu tehlikede olan orangutanı vahşice öldürdüler

Adanın Endonezya’ya ait bölümünde erkek bir orangutan havalı tüfekle 130 kez vurularak ve birçok kez bıçaklanarak ve dövülerek öldürüldü.

Asya’daki Borneo adasının Endonezya’ya ait bölümünde erkek bir orangutan havalı tüfekle 130 kez vurularak ve birçok kez bıçaklanarak ve dövülerek öldürüldü. 

ABC News’deki habere göre soyu tehlikede olan türde bir orangutan da geçtiğimiz ay vurularak öldürülmüştü.

Güvenlik güçlerinden yerel polis şefi Teddy Ristiawan Pazartesi günü hastaneye götürüldüğünde orangutanın hala hayatta olduğunu fakat Salı sabahı öldüğünü söyledi. Orangutan Koruma Merkezi’nden yapılan açıklamada orangutanın vücudunda 70’ten fazlası kafasında olmak üzere 130 havalı tüfek topu bulunduğunu, orangutanın vurulma sebebiyle kör olduğunu, keskin objelerle açılmış 17 açık yarasının olduğu ve göğsünde keskin olmayan bir cisimle alınmış darbeler olduğu belirtildi. 

Çevreci websitesi Mongabay’ın haberine göre ise Ocak ayı ortasında bir orangutan daha kafası kesilmiş ve onlarca kez havalı tüfekle vurulmuş bir şekilde bulunmuştu. 

Borneo’da ve Endonezya adası Sumatra’da orangutanların sayısı 1970’lerden bu yana hızla azalıyor ve her iki adadaki orangutan türleri de tehlikede olan türler olarak kabul ediliyor. Endonezya ve Malezya’da orangutanlar koruma altında türler fakat ormansızlaşma bu hayvanların habitatına ciddi zarar verdi ve orangutanların insanlarla karşılaşma ihtimalini yükseltti.

Odatv.com

Etiketler: sahipsiz hayvanlar, yaban hayatı,

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle