HAYVAN SEVGİSİ HEYKELE YÖNELTTİ

06 Temmuz 2017 14:57
HAYVAN SEVGİSİ HEYKELE YÖNELTTİ

Yusuf Çelik

 Yunus Emre İnan ve Erdal İnan iki kardeş. İkisi de Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu, ikisi de ressam. Ancak, hayvan sevgisi onları heykele yöneltmiş. Yaşadıkları Mersin’in Anamur ilçesinde birlikte bir atölye kurmuşlar, hem hobilerini yaşıyorlar hem de kurs veriyorlar.

Erdal İnan “Hayvanları çok seviyorum. Hep bir köpeğim olsun istedim. Ancak bakımları çok zor, çocuk gibiler. Zaman ayırmak gerekiyordu, ben bunu göze alamadım. Onun için de heykellerini yaparak kendimi avutuyorum”  dedi. Yunus Emre İnan ise “ Aynı zamanda kurs da veriyoruz. Özellikle 5-10 yaş arasındaki çocuklar çok meraklı” diye ilave etti. Köpek, at, balık, kuş, tavşan figürleri yapan kardeşler kullandıkları malzemeler hakkında “Genellikle poliüretan kullanıyoruz. Talaşla karıştırınca hem sağlam, hem de hafif oluyor. Seramikle yaptıklarımız da var. en az tercih yaptığımız alçıdır,Alçı sağlamlık açısında uygun olmadığından fazla tercih etmiyoruz” şeklinde bilgi verdiler.

Peki, sipariş alabiliyorlar mı? “ Evet, alıyoruz, özellikle hayvan sever olup, hayvan besleme olanağı olmayanlar sipariş veriyorlar, çalıştıkları bürolarının veya evinin bir köşesine koyuyorlar, elbete en fazla köpek figürü tercih ediyorlar”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle