IŞİD Yuvalarında İsrail Silahları

Son Güncelleme : 21 Ekim 2017 09:10
IŞİD Yuvalarında İsrail Silahları

Suriye Arap Haber Ajansının haberine göre Suriye Ordusu, Deyrezzor kırsalının güneydoğusunda yer alan, IŞİD’den kurtardığı Meyadin Kentinde İsrail yapımı silahlar ele geçirdi.

Haber SANA İntenet sitesinde şöyle yer aldı:

DEYREZZOR – Vatan koruyucuları ordu birliklerimiz Deyrezzor kırsalının güneydoğusunda radikal terör örgütü IŞİD’ten kurtardıkları Meyadin Kentinde bulundukları arama tarama operasyonlarında IŞİD yuvalarında bir kısmı büyük miktarda ve muhtelif türlerde silahlar ele geçirdi.

Saha komutanı yaptığı basın açıklamalarında ele geçirilen silahların arasında muhtelif ağır, hafif ve orta ağırlıkta silahların bulunduğuna dikkat çekerken, bu silah ve mühimmatın bir kısmının İsrail yapımı olduğun altını çizdi. Komutan aynı zamanda NATO ve Batılı ve Avrupalı bir kısım devletlerin yapımı olan yüzlerce roket, silah ve yine çok miktarda mühimmatın bulunduğuna vurgu yaptı.

 

Daha önce de IŞİD ve Nusra Cephesinin yuvalarında İsrail yapımı muhtelif tür silahların ele geçirildiğine dikkat çeken saha komutanı; tüm bunların İsrail ve daha başka devletlerin uluslar arası terör örgütleri listesinde yer alan ve bölge halklarına karşı en büyük tehdidi teşkil eden terör örgütleri arasındaki bağlantıların net bir şekilde kanıtladığını kaydetti.

 

IŞİD yuvalarında sadece ve sadece orduların elinde olmaları gereken gelişmiş ve yeni yedek parçalar ve ekipmanlar bulunduğuna da dikkat çeken komutan; bunun da başlı başına belli başlı devletlerin IŞİD’e direk desteğinin bir başka kanıtını teşkil ettiğini belirtti.

Etiketler: Suriye, IŞİD, İsrail silahları

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle