Köpek katliamının azmettiricisi Şamil Bedir

Son Güncelleme : 01 Kasım 2017 09:11
Köpek katliamının azmettiricisi Şamil Bedir

Geçtiğimiz günlerde Eyüp Sultan belediyesinin katliama dönüşen köpek toplama çalışmasının arkasından CHP’li Eyüp Sultan belediye Meclisi Üyesi Şamil Bedir çıktı

Haber Eyüp Gazetesinin haberine göre, CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, Meclise hayvan hakları ihlalleri ile ilgili araştırma önergesi verirken CHP Eyüp Sultan belediye meclisi Üyesi Şamil Bedir belediye meclisinde yaptığı konuşmada sahipsiz köpeklerin toplatılması doğrultusunda önergesi olduğunu söyledi. Şamil Bedir’in önergesi üzerine köpeklerin toplatılmasına başlandığı anlaşılıyor…

Şamil Bedir’in meclis tutanağına geçen konuşmasından köpeklerin toplatılmasını istediği bölüm:

Şamil Bedir’in köpeklere düşmanlığını dışa vurduğu demeçleri:

Etiketler: Eyüp Sultan, köpek toplama, köpek katliamı

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Genel Yayın Yönetmeni

05 Kasım 2017 05:42
Bozkurt'a yanıt 1. Köpeklerin toplatılıp barınakta tutulması yasaya aykırıdır. Demek ki cahil olan önergeyi verendir. 2. Önerge üzerine başlatılan toplama katliama dönüşmüştür. Öldürenler kadar önergeyi veren de sorumludur.

kader türkoglu

03 Kasım 2017 01:54
allah cezalarini versin katillerin

poyraz

06 Kasım 2017 03:11
İlk önce kabaca hayvan ticareti olan petshop olayına el atmak ve insanların hayvan besleme konusunda bilinçlendirilmesi lazım. Sıkılınca sokağa bırakılabilicek oyuncak değil, canlı olduğunun farkına varılması gerekir. Hayvan konusunda bilinçlenmemiş ülkelerde her türlü olayın yaşanması, hayvan haklarının siyasi savaşa dönüşmesi çok normal. Bir taraf çocuğa, insanlara saldıran köpeğin barınağa alınmasını istemiş şayet belediğe buna hayvanları öldürerek cevap vermiş, başka bir tarafsa bunu farklı yerlere çekerek siyasi rant sağlamaya çalışmış. Saldıran bir hayvanın sokakta başı boş dolaşması yerine barınağa alınmasının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum ve şahsi görüşüm verilen dilekçenin yanlış olmadığı yönündedir. Olayı objektif düşünmek için kendi çocuğuna ya da aileden birine zarar gelmesi gerekmez. Her halükarda öldürme politikası yanlıştır ve hayvan haklarına uymayan bir davranıştır. Bu zamana kadar yaşanan bütün olaylara bakarsak tek çözüm görüyorum o da bilinçli sahiplenme.

Bozkurt

04 Kasım 2017 22:33
Önce yönergeyi doğru okuyup ona göre yorum yapmak gerektiğini düşünüyorum. Hayvanların katli değil toplanıp barınakta tutulması üzerine bir önerge. Cahil değil okuyucu olalım.