MERSİN BARINAĞINDA TUHAF İŞLER

Son Güncelleme : 21 Kasım 2017 09:11
MERSİN BARINAĞINDA TUHAF İŞLER

Mersin Büyükşehir Hayvan Barınağında tuhaf işler oluyor. Sokakta baktıkları köpekleri kısırlaştırmak için barınağa getiren hayvan severlere bir süre sonra "köpek öldü" veya "köpek kaçtı" gibi tuhaf bilgiler veriliyor. Hayvan severeler, öldü veya kaçtı denilen köpekleri barınak padoklarında buluyor

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GEÇİCİ HAYVAN BAKIM EVİ "PETSHOP"A MI DÖNDÜ?

Herhangi bir sebeple barınağa bırakılan gösterişli ve saf ırk köpekler ile ilgili hayvan sahiplerine "öldü" ya da "kaçtı" gibi yanıtlar veren barınak yetkilileri kafa karıştırdı. Ayrıca kısırlaştırılan bazı kedilerin kısa süre sonra ölmesi soru işareti oluşturdu. Bunun son örneğini İnşaat Mühendisleri Odası Eski Başkanı Aydın Kaynak yaşadı.

SAF IRKSA YA "ÖLDÜ" YA "KAÇTI" CEVABI

Seviye Yaroğlu Kaynak ve Aydın Kaynak çifti büyükşehir belediyesi hayvan barınağına kısırlaştırılmak üzere bıraktıkları köpeği almak için gittiklerinde önce "öldü", sonra "yeni kısırlaştırdık, dinlenmesi lazım " yanıtını aldılar.. Bir süre sonra barınağa giden çift bu kez de "kaçtı" cevabını alınca kendileri aramaya başladı. Kaynak çifti 1 saat aradığı köpeği padokların birinde bitkin bir şekilde buldu ve geri aldı.

SÜREKLİ YANILTICI BİLGİLER VERİLİYOR

Seviye Yaroğlu Kaynak yaşadıklarını anlatmaya şöyle başladı: “Dişi Kangal’ı Kepirli’de bulduk. Doğurtulmuş, yavruları alındıktan sonra sokağa salınmıştı. Beslediğimiz köpekler arasında görünce kısırlaştırmak gerektiğini düşünerek Büyükşehir Belediyesinin Gözne Yolundaki barınağına götürdük. Yetkililerle görüşüp, kısırlaştırıldıktan sonra teslim almak üzere anlaştık. Kasım Ayı başında da durumunu öğrenmek için barınağı aradık. Bize önce köpeğin öldüğünü söylediler. Ölüsünü görmek için barınağa gittik, aradık bulduk, ölmemişti. Görevliler bize yeni kısırlaştırdıklarını ve bir süre kalıp dinlenmesi gerektiğini söylediler. 14 Kasım'da almak üzere sözleştik. Tekrar aradık bu kez de kaçtı dediler. Görevlileri sürekli yanıltıcı cevapları kafamızı karıştırınca barınağa gidip aramaya başladık ve padokların birinde bitkin bir şekilde bulduk.  Büyükşehir Belediyesine güvenimiz kalmadığında kendi temin ettiğimiz araçla yaşadığı yere geri götürdük.

BÜYÜKŞEHİR BARINAĞINDAKİ İLK KARIŞIK İŞ DEĞİL

Büyükşehir Barınağında benzer bir olay Ağustos ayının başında yaşanmış, Pozcu’dan alındıktan sonra barınağa gelen sahibine “böyle bir köpek yok” denmiş, sahibi dişli çıkınca da köpek Soğucak’tan getirilerek sahibine teslim edilmişti.

Büyükşehir Belediyesi, 19 Ekim 2017 tarihinde Mezitli’de bulunan sahipli köpeği koruma altına almayı reddetmişti. Bu tutumu; “Sahipli köpekleri aldıklarında sorun çıktığını” gerekçe gösteren Büyükşehir Belediyesi saf ırkların korunması konusunda personelini denetleyemiyor mu? Sorusunu gündeme getiriyor. Saf ırklar sahiplerine “kayboldu” denilip hatırlı kişilere mi sahiplendiriliyor? Yoksa satılıyor mu? Büyükşehir Belediyesi bu soruları yanıtlamalı…

BÜYÜKŞEHİR KEDİLERİ KORUMADA DA BAŞARISIZ

Seviye Yaroğlu Kaynak, Ekim ayı başında mersin Büyükşehir Belediyesinin devraldığı Kampus Geçici hayvan Bakımevinden de yakındı. Kaynak bu konuda şunları söyledi: “ Üniversitenin orada ki kedi barınağına Adonis'ten 3 kedi gitti kısırlaştırılmak için. Geri döndükten bir hafta sonra ikisi, biri dün öldü." dedi.

Bu verilere göre Mersin Büyükşehir Belediyesinin kısırlaştırdığı kedilerde ölüm oranı yüzde 100…

Kaynak: İMECE Gazetesi

 

Büyükşehirin Hayvan Barınağında karışık işler İlgili haber için tıklayın.

Büyükşehirin Hayvan Barınağında karışık işler

Etiketler: Mersin Hayvan Barınağı, Mersin Büyükşehir Belediyesi, tuhaf işler

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Berrin

21 Kasım 2017 10:17
Yazıklar olsun