Mersin Eczacı Odası’nın 14 Mayıs Etkinliği

02 Mayıs 2018 19:45
Mersin Eczacı Odası’nın 14 Mayıs Etkinliği

Türk Eczacılar Birliği 25. Bölge Mersin Eczacı Odası, 14 Mayıs Eczacılık Günü kapsamında düzenlenecek etkinliğin hazırlıklarını tamamladı.

14 Mayıs Eczacılık günü etkinliklerinin 4 Mayıs’ta Servet Tazegül Spor Kompleksinde başlayacağını bildiren Mersin Eczacı Odası Başkanı Uzman Eczacı Özgün Sağır, “Mersin Eczacı Odası olarak 14 Mayıs Eczacılık günü dolayısıyla birçok etkinlik yapmaya hazırlanıyoruz. Eğlenceli ve bilgi alışverişinin yoğun olacağı etkinliklere vatandaşlarımızın katılmasını diliyoruz. Etkinliklerimizde çocuklarımızı da aileleriyle eğlenceli vakitler geçirebileceği etkinlikler planladık” dedi.

Mersin Eczacı Odası’nın 14 Mayıs Eczacılık Günü Etkinlikleri şöyle;

4 Mayıs’ta Servet Tazegül Spor Kompleksi’nde sağlıklı yaşamın önemi ve sporun teşvik edilmesi amacıyla Basketbol Yetenek Yarışması yapılacak.

5 Mayıs Cumartesi günü Forum AVM’de yapılacak olan etkinlik gün boyu sürecek. Gün boyunca yaklaşık 100 eczacının dönüşümlü olarak stant çalışmasında görev alacak. Her yıl farklı konuların işlendiği bu çalışmada insanlar merak ettikleri soruları eczacılara danışabilecek. İki bölümden oluşan stantta çocuklara boyama ve bulmaca kitapçıkları dağıtılacak.

5-6 Mayıs’ta Mersin Üniversitesi Yenişehir Yerleşkesinde 11. Geleneksel Satranç Turnuvası düzenlenecek. Turnuva saat 09.00’da başlayacak.

9 Mayıs’ta Türk Eczacılar Birliği Akademi Başkanı Profesör Doktor Tayfun Uzbay Mersin Eczacı Odası’nda ‘Görünmeyen Beyin’ sunum ve söyleşi etkinliğine katılacak. Etkinlik saat 14.00 de.

10 Mayıs’ta Mezitli Aratos Spor Tesisleri’nde Tenis Turnuvası Finali ile Eczacılık Günü etkinliği sürdürülecek.

12 Mayıs Cuma günü ise Mersin Eczacı Odası’nın Hilton Otel’de gerçekleştireceği balo var.  Düzenlenecek balonun konuk sanatçısı ise Yonca Lodi olacak.

14 Mayıs Eczacılık Günü etkinlikleri son gününde Mersin Eczacı Odası, sabah Cumhuriyet Alanı’nda Ata’nın huzuruna çelenk bırakacak. Mersin Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ile ortak resmi tören düzenlenecek. Mersin Üniversitesi’nin ev sahipliği yapacağı tören Uğur Oral Salonu’nda gerçekleşecek.

Etiketler: Eczacılar günü, eczacı, eczacı odası

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle