OKUL SPORLARI TENİS GENÇLER GRUP BİRİNCİLİĞİ BAŞLADI

Son Güncelleme : 28 Mart 2018 11:03
OKUL SPORLARI TENİS GENÇLER GRUP BİRİNCİLİĞİ BAŞLADI

Türkiye Okul Sporları Federasyonunun 2018 yılı faaliyet takviminde yer alan “Okul Sporları Tenis Gençler Grup Birinciliği” başladı.

27-31 Mart 2018 tarihleri arasında Mersin’in ev sahipliğinde Türkiye geneli 43 Okul takımından 111 erkek, 89 bayan toplam 200 sporcunun katılımı ile Tenis Kompleksinde düzenlenen “Okul Sporları Tenis Gençler Grup Birinciliği” müsabakaları açılış töreninin ardından başladı.

Tenis Kompleksinde düzenlenen açılış törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Vedat Akyar, Türkiye Okul Sporları Federasyonu Mersin İl Temsilcisi İrfan Akkar, Tenis Kompleksi  Tesis amiri Nihan Adıyaman sporcular ve okul idarecileri katıldı.

Törende bir konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili  Vedat Akyar, Türkiye Okul Sporları Gençler Tenis Grup Birinciliği Müsabakalarına ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi; "Geleceğimizin teminatı, sevgili sporcu gençler, kıymetli idarecilerimiz ve değerli Antrenörlerimiz Türkiye Okul Sporları Federasyonunun 2018 yılı faaliyet takviminde yer alan ve 27-31 Mart 2018 tarihleri arasında ilimizde yapılan Türkiye Okul Sporları Genç bayanlar ve Erkekler Tenis Grup Birinciliği müsabakalarına, güzel şehrimiz Mersinimize hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Öncelikle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Şaban Güneş'in sizlere selam ve başarı dileklerini iletmek istiyorum. Sevgili gençler hepiniz kendi illerinizde müsabakalara katılarak bu Grup Birinciliği Müsabakalarına katılma hakkı elde ettiniz. Burada yapılacak olan müsabakalar sonunda başarılarınızın devamı için dürüst oyun, dürüst davranış, rakibe ve hakemlere saygı çerçevesinde bu başarılarınızın tekrar etmesini temenni ediyorum. Bu bağlamda müsabakaların yapılabilmesi için Yenişehir İlçe Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan bu Tenis Kompleksimizin sizler için hazırlanmasında emeği geçen başta İlçe Müdürümüz olmak üzere, Okul Sporları İl Temsilcimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sevgili gençler sizlere müsabakalarda hiç bir sakatlığın yaşanmamasını temenni ediyor, başarılar diliyorum." diyerek konuşmalarına son verdi.

Türkiye Okul Sporları Gençler Tenis Grup Birinciliği Müsabakaları 31 Mart Cumartesi günü yapılacak karşılaşmalarla tamamlanacak.

Etiketler: Tenis

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle