Orman-Yangın tatbikatı

08 Haziran 2017 07:17
Orman-Yangın tatbikatı

İşbaşı Eğitimlerine Erdemli’den Başladık

 Mersin Orman Bölge Müdürlüğünde Orman yangınlarıyla mücadelede işbaşı eğitimlerine başlandı. 1 Haziran itibariyle girilen yangın mevsiminde geçici işçilerin de işe başlamasıyla işbaşı eğitimlerine Erdemli Orman İşletme Müdürlüğünden başlandı. 

Eğitime Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz,  Öz Orman-Is Sendikası Mersin Şube Başkanı Halim Taşkın, OYM Sube Müdürü Tufan Anamurluoğlu ve ekibi, Erdemli Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, işletme şefleri ile Erdemli Orman İşletmesinin tüm yangın ekipleri katıldı.  

Bölge Müdürü Yılmaz açılış konuşmasında "Yangınla mücadelede çalışan personelin çalışma esasları, mücadeledeki temel prensipler, güvenlik kuralları ve kişisel koruyucu donanım kullanımı, eğitimler ve tekrarları, araç ve ekipmanlarının kullanımı, bakımları ve muhafazası konuları basta olmak üzere Bölge Müdürlüğümüzdeki ortak uygulamaları hatırlatıyor, hatasız ve kazasız bir yıl olmasını temenni ediyorum. Eğitimin tüm bölgemize faydalı olması ve 2017 yılının en az hasarla atlatılmasını dilerim” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle