Silifkelilere at ve eşek eti mi yediriyorlar?

Son Güncelleme : 01 Haziran 2018 07:06
Silifkelilere at ve eşek eti mi yediriyorlar?

Silifke’de bir hayvan severin bulduğu kanıtlar atların ve eşeklerin kesilerek etlerinin piyasaya sürüldüğünü gösteriyor

Geçtiğimiz Salı günü (29 Mayıs 2018) Silifkeli bir hayvan sever (adı bizde saklı) evinin yakınında bir eşek bir de at toynağı (tırnak) buldu.

Bir süredir Silifke, Gazi Mahallesi, Göksu Caddesi Göksu Irmağının Batı kıyısındaki temel Final Lisesi arkasında at ve eşek kesildiğini duyuyordu. İfadesine göre polis ve zabıta sürekli o bölgeye gidiyor, bir işlem yapmadan dönüyordu.

Oraya gitti. Kendi ifadesiyle kocaman bacak kemikleri gördü…

Whatsapp üzerinden yaptığımız görüşmede kemiklerin ve bölgenin fotoğrafını çekmesini istedik. Tekrar gittiğinde kemiklerin oradan kaldırıldığını gördü.

Çöp konteynerleri  yakınına atılmış kemikleri Silifke Belediyesinin çöp toplama aracı mı almıştı? Yoksa kaçak at ve eşek kesen hayvan katilleri, halk sağlığını tehdit eden halk düşmanları mıydı kemikleri ortadan kaldıran?

Kesildiği düşünülen at ve eşekler nasıl temin ediliyordu? İşlenen suça hırsızlık da dahil miydi?

Polis ve zabıta söylentileri duymamış mıydı? Neden bölgeyi takibe alıp bu halk düşmanlarını yakalamak için çaba göstermemişti?

Silifke ve yakın çevresinde et tüketen gıda imalatçısı ve satıcısı işyerleri denetleniyor muydu? Bütün bu soruların yanıtını ilgililerden öğrenmek istiyoruz.

İşte Whatsapp üzerinden yaptığımız görüşmenin ekran görüntüleri:

Etiketler: Silifke, kaçak at ve eşek kesimi

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle