Tıp öğrencilerinden köyde sağlık taraması

Son Güncelleme : 08 Ekim 2017 21:10
Tıp öğrencilerinden köyde sağlık taraması

Bursa Uludağ Üniversitesinde öğrenim gören 120 tıp öğrencisi, İznik ilçesi Müşküle köyünde yüzlerce vatandaşı sağlık taramasından geçirdi

BURSA (İHA) – Bursa Uludağ Üniversitesinde öğrenim gören 120 tıp öğrencisi, İznik ilçesi Müşküle köyünde yüzlerce vatandaşı sağlık taramasından geçirdi.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık ve Etik Düşünce Topluluğu üyesi 120 öğrenci, İznik’in Müşküle köyünde sağlık taraması yaptı. Farklı branşlarda 10 doktorun da katıldığı tarama iki gün sürdü. Köy okulunun bahçesine kurulan sağlık çadırında köy halkı tek tek ücretsiz muayene edildi.

Sağlık ve Etik Düşünce Topluluğu Başkanı Barış Yıldız, "Bu yıl 19’uncusu olan etkinliğimizi Müşküle köyünde gerçekleştirdik. 1’inci sınıftan 6’ıncı sınıfa kadar tüm tıp fakültesi öğrencileri, pratisyen, asistan, uzman doktorlar ve bir profesör hocamız ile birlikte önce saha çalışması yapıyoruz. Ardından ateş, nabız ve şeker ölçümü gerçekleştiriyoruz. EKG ve röntgen çekiyoruz. Hastaların teşhislerini koyduktan sonra sponsorlar aracılığı ile elde ettiğimiz ilaçları yine ücretsiz olarak veriyoruz. Ardından köy genelinde sağlıklı yaşam anketleri yapıyoruz. Çocuklara ağız sağlığı eğitimi ve ücretsiz diş macunu ve fırçası dağıtımı yapıyoruz. Bu yıl etkinliğimizin ilkini Müşküle köyünde gerçekleştirdik. Mayıs ayında da 2’incisini yapacağız" dedi.

Etiketler: sağlık taraması Uludağ Üniversitesi

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle