TRT Mersin’de kumpas kazançlıları görevde

09 Haziran 2017 09:01
TRT Mersin’de kumpas kazançlıları görevde

Bir kurumda, kuşkulu bir soruşturmayla kadrolar boşaltılıyor, bu kadrolara da FETÖ soruşturması kapsamında soruşturulanlarla sıkı ilişki içinde olanlar atanıyorsa, bunu rastlantı saymak doğru değildir.

 2 Kasım 2016 tarihinde yayımladığımız “TRT Mersin’de kaos ve kumpas” başlıklı haberimizde TRT Mersin’de kaos ortamı oluşturulduğu, bu ortamda yürütülen soruşturmalarla bazı kilit kadroların nasıl boşaltıldığı bilgileri yer alıyordu. Bu kilit kadroların birini dolduran kişinin de soruşturma sonucu ceza almasına rağmen yerine gelecek kişi kayıtlı olduğu yüksek okuldan diploma alana kadar görevde tutulduğu da verilen bilgiler arasındaydı.

15 Temmuz başarısız darbe girişiminden sonra da soruşturmayı yapan ve yaptıran yetkililerin FETÖ soruşturması sonucu açığa alındıkları, bazılarının da tutuklandığı bilgileri de haberde yer alıyordu.

Kimseyi teşhir etmek, suçlamak amacı taşımadığımızdan olayları isim vermeden aktarmayı yeğliyoruz. Bu notu da buraya düşelim.

Yüksek okul bitirmesi beklenen kişi, diplomasını aldıktan sonra akçalı işlerle uğraşan Destek Hizmetleri birimine yetkili atandı. TRT Çukurova Müdürlüğünün ihtiyaçlarının teminiyle uğraşmaya başladı.

Doğrudan temin yoluyla akaryakıt satın aldığı firmanın sahibi, bir ilçemizde yaptırdığı öğrenci yurdunu Cihan Eğitim Kurumlarına bağışlamıştı. FETÖ soruşturması kapsamında kapatılan Yıldırımhan okulları Cihan Eğitim Kurumlarına bağlıydı. Daha sonra o da FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Hakkında açılacak davanın iddianamesi hazırlanıyor.

Gene doğrudan temin yoluyla mobilya satın aldığı firmanın sahibi FETÖ soruşturması kapsamında FETÖ’ye finans sağladığı iddiasıyla gözaltına alındı. Hakkında açılacak davanın iddianamesinin hazırlanmasını bekliyorlar.

Personele verilen koruyucu/destekleyici gıdayı sağlayan kuruyemişçi firmanın sahibi de FETÖ soruşturması kapsamında, örgüte finans sağladığı iddiasıyla gözaltına alındı. O da hakkında açılacak davanın iddianamesinin hazırlanmasını bekliyor.

Yapılan soruşturmayla boşaltılan kadrolara gelenler arasında iki müdür yardımcısı bir müdür ve terfi eden teknisyenler var. 24. Dönem AKP Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun’un boşaltılan kadrolara atanmaları konusunda bu kişilere referans olduğu, bu kişilerin de 1 Kasım seçimlerinde aday adayı olan Uzun için çalıştıkları bilgisine ulaştık. Ahmet Tevfik Uzun bir süre önce FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandı.

15 Temmuz başarısız darbe girişimi sonrası başlatılan FETÖ operasyonları kesintili olarak devam ediyor. Hızlı başlayan operasyonlarda atılan yanlış adımlar FETÖ davasını kaos haline getirdi.

Bir kurumda, kuşkulu bir soruşturmayla kadrolar boşaltılıyor, bu kadrolara da FETÖ soruşturması kapsamında soruşturulanlarla sıkı ilişki içinde olanlar atanıyorsa, bunu rastlantı saymak doğru değildir. Yapılan iş ve işlemler belgelidir. İncelendiğinde gerçeğe ulaşılacaktır. Görev Cumhuriyet savcılarının. 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle