Üvercinka’da Tanpınar’ın Ütopyası

Son Güncelleme : 09 Temmuz 2018 09:07
Üvercinka’da Tanpınar’ın Ütopyası

Üvercinka'nın Temmuz sayısı okurlarıyla buluştu.

Seyyit Nezir’in yönettiği Üvercinka dergisinin Temmuz sayısının kapağında “Tanpınar’ın Ütopyası” tartışılıyor. Konu derginin iç sayfalarında Mehmet Ulusoy’la polemik niteliğinde kapsamlı olarak irdeleniyor.

2 Temmuz Sivas Katliamı’nın da Mecit Ünal, Aydan Ay, Abdullah Nefes, Koray Feyiz, Yakup Ruhi, Cem Bayındır, İhsan Topçu, Tuğrul Keskin, Kaan Turhan, İbrahim Ağören, Turgut Bağır’ın yazı ve şiirleriyle işlendiği dergide Barış Erdoğan, Divan Oyunları yazısında divan şiirinden sanatlı söyleyişler örnekliyor.

Halûk Cengiz, Yanılgılar yazısında Doğan Hızlan ve nicelerinin ödüllerle edebiyatı ve okuru asıl yönünden saptırdığını savlıyor.

Önder Çolakoğlu, Ergin Günçe’nin şiirinde ölüm izleğini sergilerken; Turgut Bağır, bir zamanlar Türk sinemasının başkenti olan Adana’dan yazlık sinema izlenimleri sunuyor.

Dergide Rasim Savak’ın Geçmişin Acısı Geleceğin Kaygısı öyküsünün yanı sıra Ömer Demircan’ın Türkçe üzerine tartışmaları; Zühal Tekkanat ve Turgut Tan’ın günlükleri; Baran Doğu’nun Leonard Cohen’den çevirileri; Elif Sorgun, Tarık Günersel, Engin Turgut, Mehmet Tektemur, Mustafa Güleç, Damar Orhan Özgül, Melahat Babalık, Harun Ekici ve İbrahim Ağören’in şiirleri yer alıyor. 

Okurlarımız;  semt kitapçılarından
emekkitap.com'a sipariş vermelerini
isteyerek Üvercinka'yı kargo ücreti ödemeden edinebilir.
Üvercinka'nın Temmuz sayısı çıkıyor İlgili haber için tıklayın.

Üvercinka'nın Temmuz sayısı çıkıyor

Etiketler: Üvercinka, Cemal Süreya, Seyyit Nezir

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Cezmi Güntay

09 Temmuz 2018 09:47
Üvercinka haberlerini anında ve hiç sektirmeden veriyor Güncel Mersin.. Siyasal ve güncel her türlü haberin yanı sıra kültürel haberleri, dergide olup biteni izleyebiliyoruz böylece...