Vedat Güngör Kampus Bakımevine kumpas kurmuş

Son Güncelleme : 27 Kasım 2017 09:11
Vedat Güngör Kampus Bakımevine kumpas kurmuş

Mersin Üniversitesi Genel Sekreteri Vedat Güngör’ün Rektör Ahmet Çamsarı’nın adını kullandığı imzasız ve gizli ibareli bir yazıyla Üniversite içindeki Kampus Geçici Hayvan Bakımevinin boşaltılması talimatı verdiği ortaya çıktı

Ender Erdemil

Geçtiğimiz Eylül Ayının sonunda toplanan İl Hayvanları Koruma Kurulu Mersin Hayvan Dostları Derneğinin haklarını yok sayarak; Mersin Üniversitesi yerleşkesinde yer alan, derneğin de taraf olduğu Kampus Geçici Hayvan Bakımevi İşletme Protokolünü iptal etti. Kampus Bakımevinin işletmesi Mersin Büyükşehir Belediyesine devredildi. Bu işlem yapılırken de Mersin Hayvan Dostları Derneğinin Kampus Bakımevindeki mal varlığı da gasp edilerek Büyükşehir Belediyesine devredilmiş sayıldı.

İptal kararının alınmasında Mersin Üniversitesi Genel Sekreteri Vedat Güngör’ün Kurula verdiği gerçek dışı beyan etkili oldu.

VEDAT GÜNGÖR’ÜN GERÇEK DIŞI BEYANI

Kampus Geçici Hayvan Bakımeviyle ilgili sıkıntılarını anlatan Güngör’ün gerçek dışı beyanları şunlardı:

Kampus Bakımevinde barındırılan köpeklerin başıboş dolaştığını ve öğrencilere saldırdığını söyledi. Oysa Kampus bakımevinin köpekleri padoklarda kapalıydı. Başıboş gezenler bakımevi yakınında Üniversite hayvan severlerinin kimliklendirerek baktıkları köpeklerdi.

Bakımevinde kuduz görüldüğünü söyledi. Kurula katılan İl Tarım Müdürlüğü yetkilisi müdahale ederek Güngör’ü yalanladı.

Rektörlüğün bakımevinin bir an önce boşaltılmasın istediğini söyledi. Oysa Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, hayvanların zarar görmeden taşınması için aceleleri olmadığını söylemişti.

VEDAT GÜNGÖR 2015 YILINDA REKTÖR ADINA İMZASIZ EVRAK DÜZENLEDİ

Mersin Hayvan Dostları Derneğine gelen 11 Eylül 2015 tarih, 78635392-813-613/11471 sayılı yazıda Vedat Güngör’ün il Hayvanları koruma kurulundaki gerçek dışı beyanlar yer alıyordu.

Yazıda Üniversite, Büyükşehir Belediyesi ve ilgili kurumların toplantı yaparak Kampus bakımevinin tasfiye edilmesi kararı aldığı bilgisi de yer alıyordu. Bu ifade; Bakımevi bir Protokol uyarınca işletildiği, Mersin Hayvan Dostları Derneği de bu protokole taraf olduğu halde gizli bir toplantıda derneğe ve bakımevine kumpas kurulduğunun itirafnamesiydi.

11 Eylül tarihli yazının sonunda bakımevinin 28 Eylülde boşaltılması talimatı veriliyordu. Yani 17 gün içinde…

İmzasız yazıyı düzenleyerek gönderen Mersin Üniversitesi Genel Sekreteri Vedat Güngör Kampus geçici hayvan Bakımevinde barındırılan yüzlerce hayvanı sokağa atmaya karar vermişti.

Yazıdaki bilgilerden; Mersin Üniversitesi Genel Sekreteri Vedat Güngör’le Mersin Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Şube Müdürü Mehmet Cücük’ün Orman ve Su İl Müdürü Ahmet Çörtük’ü de yanlarına alıp, dernekten gizi toplantı yaptıkları, bu toplantıda da derneğe ve Kampus Bakımevine kuracakları kumpası planladıkları anlaşılıyordu.

REKTÖR ÇAMSARI KUMPASÇILARIN PLANINI BOZDU

Güngör’ün gönderdiği imzasız yazıdan bir hafta sonra Mersin Hayvan Dostları Derneği yeni bir yazı aldı. Yazıda, Vedat Güngör’ün gönderdiği yazının onaylanmadığı, imzalanmadığı ve resmi bir niteliğinin olmadığı bildiriliyordu. Bu yazının altında Rektör Çamsarı’nın imzası vardı. İlginç yönü, İmzasız yazı “gizli” ibaresiyle gönderilmişti. Rektör’ün Çamsarı’nın yazısında “gizli” ibaresi yoktu.

Bu yazı Genel Sekreter Vedat Güngör’ün; Rektör’ün bilgisi dışında, Rektörün adını kullanarak bir yazı çıkardığının kanıtıydı. Bu yazıyla Üniversite adına yanıltıcı bilgi veriliyordu ve derneğe hukuksuz bir eylemi yerine getirmesi için baskı yapılıyordu.

27 Eylül 2017 tarihinde Toplanan İl hayvanları Koruma Kurulunda, Vali Yardımcısı Halil Karbuz’un da ikna edilmesiyle başarıya ulaşan kumpas yıllar önce kurulmuştu.

EVRAKTA SAHTECİLİK VEYA BAŞKA BİR SUÇ OLUŞTU MU? 

 Cumhuriyet Savcılarına duyuruyoruz. Evrakta sahtecilik, kamu kurumu adına yanıltıcı beyanda bulunmak, yönlendirmek, baskı yapmak, görevi kötüye kullanmak veya başka bir suç oluşmuşsa soruşturunuz…

Etiketler: Kampus Bakımevi, mersin hayvan Dostları Derneği Mersin Üniversitesi

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle