YENİŞEHİR BELEDİYESİ YAŞLI YAŞAM MERKEZİ

Son Güncelleme : 28 Mart 2018 11:03
YENİŞEHİR BELEDİYESİ YAŞLI YAŞAM MERKEZİ

Yenişehir Belediyesi Yaşlı Yaşam Merkezi’nin yapımı tamamlanmak üzere

Yenişehir Belediyesinin Yaşlı Yaşam Merkezi yapımı tamamlanmak üzere. 11 katlı merkez yaklaşık 200 kişiye ev sahipliği yapabilecek. Merkezde 78 iki odalı daire, 18 tek odalı daire, 5 hasta yatak odası, 36 hobi bahçesi, 6 hobi salonu, 200 kişilik çok amaçlı salon, yarı olimpik yüzme havuzu, kuaför, terzi odası, sağlık birimi, çamaşırhane, pastane, açık otopark ve birçok tesis bulunacak. 

2018 yılı içerisinde tamamlanacak olan yaşlı yaşam merkezi yaşlıların bir araya gelip zaman geçirebilecekleri, televizyon izleyebilecekleri, sosyalleşebilecekleri, yüzebilecekleri, gezip dolaşabilecekleri yerler düşünülerek yapılıyor. 

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim GENÇ; “Merkezimizin modern mimarisi ile sakin bir yer olan 50. Yıl mahallesinde açılacak olması bizleri gururlandırmaktadır. Yaşlılarımız bu merkezde; mimari yapısı ve diğer sosyal alanları ile kendilerini ev ortamlarında hissedebilecek. Eski yaşam biçimlerine yakın bir şekilde tasarlanan bu merkezle yaşlılarımızı memnun etmeyi amaçlıyoruz. Belediye olarak bakıma muhtaç yaşlılarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu ve kapılarımızın kendilerine her zaman açık olduğunu belirtmek isterim” dedi.

Etiketler: Yenişehir Belediyesi, yaşlı yaşam merkezi

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle